Blat granitowy – doskonały do minimalistycznej kuchni

Blat granitowy – doskonały do minimalistycznej kuchni

Stylowo prezentujące się blaty granitowe to kapitalna propozycja do każdej kuchni. Obecnie można zakupić je w wielu wariantach do wyboru – w odcieniach szarości, czerni, bieli czy zieleni. Blat granitowy może być też wspaniałym wyborem do minimalistycznie urządzonej kuchni!

Dlaczego warto postawić na granit?

Granit jest jedną z najczęściej stosowanych skał w branży budowlanej oraz w aranżacji wnętrz. Nie tylko jest wyjątkowo twardy i odporny na czynniki zewnętrzne, ale również wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem.

Blaty wykonane z granitu wybierane są obecnie bardzo często. Doskonale sprawdzają się w wielu wnętrzach, w tym także w kuchni. Również spotykane są w łazienkach. To atrakcyjna alternatywa dla innych materiałów na blaty – drewna, płyt laminowanych.

Blat granitowy w kuchni – zalety

W kuchni blaty granitowe są kapitalnym wyborem. Skała, z której są one wykonane, tworzy praktyczne, a przy tym trwałe i estetyczne przestrzenie. Ze względu na swój uniwersalny wygląd świetnie sprawdzą się one również we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym.

Główne zalety granitowych blatów:

  • elegancki wygląd
  • wieloletnia trwałość i wytrzymałość
  • niska podatność na wysokie temperatury
  • możliwość cięcia, ugniatania bezpośrednio na blacie
  • odporność na wilgoć i kwasy
  • możliwość renowacji

Warto przy tym wskazać, że blaty granitowe wyglądają kapitalnie zarówno jako blaty umiejscowione przy ścianach, jak i mogą służyć do wykonania wyspy albo półwyspu kuchennego.

Jaki blat granitowy wybrać do minimalistycznej kuchni?

Minimalistyczne kuchnie są urządzane tak, aby tworzyły praktyczne, ale oszczędne przestrzenie. Dzisiaj, gdy minimalizm jest bardzo popularny, są one spotykane coraz częściej.

W minimalistycznych kuchniach duże znaczenie ma wybór odpowiedniego blatu. Najczęściej jest on odsłonięty, aby tworzyć prostą przestrzeń bez zbędnych sprzętów. Powinien być zatem reprezentacyjny. Jako że minimalizm często idzie w parze z filozofią zero waste, która kładzie nacisk na zmniejszenie obciążenia na środowisko naturalne, we wnętrzach tych pojawiają się głównie naturalne materiały. Tutaj granit będzie zatem strzałem w dziesiątkę.

Do minimalistycznie urządzonych kuchni można wybrać różne blaty granitowe, aby wpasowały się one w styl wnętrza. Granitowa skała występuje w wielu kolorach do wyboru, dlatego można zdecydować się na uniwersalną szarość, ale również na elegancką czerń albo na jasne odcienie bieli czy beżu, gdy kuchnia będzie urządzona w ciepłych barwach.

W sieci można znaleźć wiele inspiracji, jak wykorzystać blaty granitowe w minimalistycznej kuchni. Warto sprawdzić je przed wizytą w zakładzie kamieniarskim.

Leszek