Czy sprawę u prawnika można załatwić przez internet?

Czy sprawę u prawnika można załatwić przez internet?

Potrzebna porada prawna? A może chcesz dowiedzieć się, czy sygnowana umowa nie zawiera żadnych kruczków? W takim przypadku warto skorzystać z pomocy dobrego prawnika. Czy można otrzymać ją przez internet?

Coraz więcej kancelarii prawnych wchodzi do internetu i także tutaj zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę prawną. To rozwiązanie komfortowe, ponieważ można otrzymać profesjonalną pomoc bez wychodzenia z domu.

Jakie usługi prawne dostępne są online?

Kancelarie prawne, w tym adwokackie i radców prawnych, mogą zaoferować swoim klientom kompleksową pomoc, gdy chodzi o usługi prawne dostarczane przez internet. Wśród dostępnych usług znajdują się wtedy:

  • poradnictwo prawne online – usługi polegają na udzielaniu porad prawnych na podstawie zapytania przekazanego przez klienta
  • przygotowywanie pism online – dzięki tej usłudze klient może zamówić potrzebne pismo, na przykład pozew rozwodowy bez wychodzenia z domu
  • opiniowanie umów online – to wygodna propozycja dla osób, które zamierzają podpisać jakąś umowę, ale chcą mieć pewność, czy jest ona dla nich korzystna

Jak wygląda obsługa prawna przez internet?

Usługi prawne dostępne w internecie wymagają przejścia specjalnej procedury, aby z nich skorzystać. Tutaj wszystko zależne jest od wybranej kancelarii, jednak proces wygląda podobnie w większości z nich.

Na początku należy przekazać do kancelarii zapytanie – można zrobić to przez formularz online lub tradycyjnie przez e-maila. Następnie kancelaria analizuje zapytanie i odsyła do klienta informacje o koszcie usługi prawnej. Gdy klient chce z niej skorzystać, opłaca zamówienie z góry. Po otrzymaniu wpłaty kancelaria realizuje usługę.

Zatem wszystko można załatwić bez konieczności udawania się do kancelarii – wymiana pism i zapytań odbywa się wtedy online, podobnie jak zapłata za usługę. Dla wielu klientów jest to bardzo duże udogodnienie.

Kiedy lepiej odwiedzić kancelarię osobiście?

Zdarzają się jednak sytuacje, gdy kancelarię osobistą lepiej odwiedzić samodzielnie. Dotyczy to głównie bardziej złożonych spraw prawnych, w przypadku których mogą pojawić się dodatkowe wątpliwości, zapytania. Wtedy można skonsultować się z prawnikiem od razu na miejscu.

Także skorzystanie z usługi stacjonarnej wskazane jest wtedy, gdy z usług prawnika chce skorzystać kilka osób i zależy im na osobistym wysłuchaniu opinii i wskazówek eksperta.

Gdy potrzebna jest sprawdzona kancelaria prawna Radom oferuje usługo prawników w różnych specjalnościach. Aktualne oferty kancelarii działających online oraz tych otwartych stacjonarnie można znaleźć w sieci.

Leszek