Jak wybrać odpowiedni bagażnik dachowy na auto?

Jak wybrać odpowiedni bagażnik dachowy na auto?

Potrzebujesz większej przestrzeni do przechowywania w swoim samochodzie? Gdy bagażnik standardowy to za mało, warto zdecydować się na montaż bagażnika dachowego. To niedrogi dodatek, który daje dużo miejsca na sprzęt sportowy, a także inne przedmioty. Przyda się nie tylko podczas wakacji! Obecnie w sprzedaży można znaleźć szeroką gamę różnych bagażników dachowych. Aby zakupić odpowiedni model, warto dopasować go indywidualnie zarówno do swoich wymogów, jak i do samochodu, na którym ma się znaleźć.

Rodzaje bagażników dachowych

Bagażniki dachowe to pełna gama różnych produktów dedykowanych do użytku z samochodami. Za ich pomogą można łatwo zwiększyć przestrzeń załadunkową pojazdu. Rodzaj bagażnika dachowego powiązany jest przede wszystkim z jego przeznaczeniem. Warto zatem pamiętać o tym przy podejmowaniu swojej decyzji. Trzeba zatem dopasować go do celu, w jakim ma być stosowany.

Przykładowe typy bagażników dachowych:

  • bagażniki rowerowe – dedykowane do przewozu rowerów
  • bagażniki na sprzęt narciarski – dopasowane do przewozu tego typu wyposażenia, na przykład nart, snowboardów
  • uniwersalne uchwyty dachowe – posiadają postać belek montowanych na dachu, mają wszechstronne przeznaczenie – sprawdzają się do przewozu sprzętu sportowego, ale także materiałów budowlanych, a nawet mebli
  • boxy dachowe – wszechstronne bagażniki przypominające duże, opływowe pudło, w którym umieszcza się ładunki

Dobór bagażnika dachowego do pojazdu

Zakup odpowiedniego bagażnika dachowego powinien bazować także na rodzaju samochodu, z którym ma być on użytkowany. Właśnie dlatego przy doborze takiego sprzętu trzeba podać markę oraz model, a także rocznik pojazdu. Niektóre rodzaje bagażników samochodowych posiadają modułową budowę, dlatego też nadają się one do montażu na różnych typach samochodów. Wszystko zależne jest jednak od wymiarów pojazdu, a także od rodzaju bagażnika. Gdy zatem planuje się niedługo zmienić pojazd na inny, warto sprawdzić, czy będzie można przenieść bagażnik do nowego auta.

Gdzie zakupić bagażnik dachowy na samochód?

Dzisiaj zakupienie bagażnika dachowego nie jest już problemem – można otrzymać go również od ręki. Kiedyś konieczne było sprowadzanie bagażników, długie oczekiwanie na ich dostawę, a niekiedy nie były one po prostu dostępne dla konkretnych pojazdów. Teraz, gdy potrzebne są bagażniki dachowe Katowice to tylko jedno z wielu miast, w których można kupić je bez problemu również tego samego dnia. Wystarczy tylko wybrać taką firmę, która specjalizuje się w sprzedaży bagażników – może ona wtedy zaproponować klientom szeroką gamę modeli w przystępnych cenach.

Leszek