Pieczątka firmowa. Czy jest obowiązkowa? Jak ją wyrobić?

Pieczątka jest często jednym z podstawowych akcesoriów potrzebnych przedsiębiorcy. Chociaż tak naprawdę nie jest ona obowiązkowa, to jednak warto się na nią zdecydować. Gdzie można wyrobić pieczątkę firmową bez przepłacania?

Pieczątka dla firmy – czy jest konieczna?

Firmowa pieczątka nie jest obowiązkowa, więc nie ma żadnych przepisów prawnych, które obligowałyby świeżo upieczonego przedsiębiorcę do jej wyrobienia. Jednak zdecydowana większość osób zakładających własny biznes decyduje się na jej przygotowanie.

Pieczątka zawiera elementy, które identyfikują firmę, dlatego pozwalają na szybkie umieszczenie ich w różnych miejscach – na fakturach, rachunkach, kopertach, umowach, a nawet zwykłej karteczce lub w notesie. Dzięki temu można oszczędzić sobie czasochłonnego wypisywania wszystkich informacji o przedsiębiorstwie.

Dodatkowo, pieczątka firmowa buduje również profesjonalny wizerunek firmy. Dzięki temu można zadbać również o to, jak jest ona postrzegana przez otoczenie – klientów, kontrahentów.

Jaką pieczątkę firmową wybrać?

Nowoczesne pieczątki są bardzo łatwe w stosowaniu i mogą również mieć efektowny wygląd. Przykładowo, możliwe jest zamówienie pieczątki z logo firmy lub pieczątki, która wykorzystuje kilka kolorów tuszu, aby nadać odciskowi oryginalny, wielobarwny wygląd.

Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na podstawowe pieczątki firmowe dostępne w niskich cenach. Zawierają one zwykle 2-3 linie, w których umieszcza się wszystkie potrzebne informacje o biznesie.

Na pieczątce firmowej umieszcza się informacje jak:

  • nazwa firmy i imię i nazwisko jej właściciela
  • dane adresowe firmy
  • dane kontaktowe firmy, w tym numer telefonu, adres strony WWW, e-mail
  • numer NIP, REGON

Tanie pieczątki – stacjonarnie i przez internet

Pieczątkę firmową można zamówić zarówno stacjonarnie, w punktach, które zajmują się wyrabianiem pieczątek, jak i można zdecydować się na złożenie zamówienia przez internet. Ta druga opcja pozwala na otrzymanie pieczątki według wskazań już w ciągu paru dni.

Gdy chodzi o niedrogie pieczątki Gliwice są jednym z miast, w którym można je zamówić stacjonarnie. Zatem przedsiębiorcy zakładający własną firmę w tej lokalizacji, mogą zakupić swoją pieczątkę od ręki – będzie ona gotowa już w ciągu kwadransa.

Ceny pieczątek rozpoczynają się od około 20-30 złotych. W wyższej cenie można zakupić pieczątki lepszych marek. Gdy kupuje się je na miejscu, pracownik punktu może zaprezentować różne typy i doradzić w wyborze najlepszej pieczątki firmowej odpowiadającej potrzebom klienta.

Leszek