Pościel lniana w sypialni. Stylowa i komfortowa

Pościel lniana w sypialni. Stylowa i komfortowa

Szukasz alternatywy dla pościeli bawełnianej? Sprawdź pościel wykonaną z tkanin lnianych. Teraz jest ona jednym z największych hitów w aranżacji wnętrz. Czym dokładnie charakteryzuje się pościel lniana? Dlaczego warto ją zakupić? Gdzie można ją dostać?

Wyjątkowe piękno lnu

Len jest tkaniną pozyskiwaną z rośliny o tej samej nazwie. Rośnie ona również w Polsce, a także spotykana jest w wielu innych krajach na świecie. W przeszłości len był głównym źródłem włókien, gdy bawełna nie była jeszcze rozpowszechniona w Europie. Chociaż wiele osób kojarzy len jako mało komfortowy – twardy, sztywny, drapiący, to jednak obecnie stosuje się specjalne metody jego obróbki, które powodują, że jest on miękki i przyjemny w dotyku. Charakterystyczna faktura lnu, jego skłonność do gniecenia powodują, że jest on bardzo łatwy w rozpoznaniu. Lniane pościele mają grubsze włókna oraz luźniejszą strukturę niż bawełniane. Obecnie z lnu produkuje się różne rodzaje tekstyliów, między innymi ubrania, ale również artykuły wyposażenia wnętrza. Bieżniki, obrusy, zasłony, poszewki dekoracyjne na poduszki, ale również pościel lniana w wielu wariantach – to tylko niektóre przykłady zastosowania tkanin lnianych.

Len w sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, w którym komfort odgrywa bardzo ważną rolę. Właśnie dlatego dobór odpowiednich tekstyliów do łóżka ma tam ogromne znaczenie. W naszych sypialniach króluje głównie bawełna. To tanie, mocne, wygodne w użytkowaniu włókno. Jednak zamiast niego można zastosować także innego rodzaju tkaniny. Wśród nich znajduje się len – naturalne tekstylia lniane cieszą się dzisiaj rosnącym powodzeniem w sypialniach. Co zadecydowało o ich popularności? Przede wszystkim pościel lniana jest bardzo elegancka. Stylowy wygląd lnu powoduje, że cała sypialnia może nabrać niebanalnego wyglądu. To doskonały wybór do aranżacji w stylu klasycznym i nowoczesnym, między innymi do wnętrz urządzonych po skandynawsku, współczesnych loftów, sypialni rustykalnych i shabby chic. Także len jest wyjątkowo komfortowy. To materiał przyjemny w dotyku, miękki, przewiewny, dlatego śpi się pod nim wygodnie przez cały rok. Jako włókno naturalne nie powoduje on nasilenia pocenia, przegrzania. Wato też wskazać, że pościel lniana jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Można ją bez problemu prać w pralce – także w wyższych temperaturach.

Gdzie kupić pościel lnianą?

Obecnie pościel z lnu można zakupić w wielu sklepach – tych działających stacjonarnie oraz online. Szeroka gama modeli do wyboru w wielu rozmiarach i kolorach powoduje, że pościel ta może być indywidualnie dopasowana do aranżacji wnętrza.

Leszek