Serwisy samochodowe w Katowicach. Jak wybrać dobry warsztat?

Serwisy samochodowe w Katowicach. Jak wybrać dobry warsztat?

W Katowicach działa wiele serwisów samochodowych obsługujących właścicieli pojazdów niemalże każdej marki. Czym warto kierować się przy wyborze odpowiedniego punktu? Zapraszamy do sprawdzenia!

ASO czy serwis niezależny?

Pierwszym krokiem w wyborze odpowiedniego serwisu samochodowego będzie zdecydowanie, czy pojechać z danym problemem motoryzacyjnym do ASO, czyli autoryzowanej stacji obsługi danej marki, czy też do serwisu niezależnego – nieautoryzowanego.

Decyzja ta w dużej mierze bazuje na wieku pojazdu. Młodsze samochody, które jeszcze są na gwarancji, częściej serwisuje się w ASO, co pozwala także na bezproblemowe zachowanie ochrony gwarancyjnej. Oczywiście, obecnie serwisowanie pojazdu poza ASO nie wyłącza odpowiedzialności gwarancyjnej, lecz serwis powinien być wykonany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu.

Do niezależnych warsztatów samochodowych najczęściej udają się właściciele pojazdów starszych, które nie są już w okresie gwarancyjnym, a także ci, którym zależy na jak najniższych cenach obsługi. To właśnie w takich serwisach można otrzymać pomoc znacznie taniej niż w ASO.

Czym warto kierować się przy wyborze serwisu samochodowego?

Gdy przykładowo chodzi o serwis Ford Katowice to miasto, gdzie na właścicieli pojazdów tego producenta czeka wiele punktów, w których mogą oni otrzymać kompleksową obsługę.
Są to zarówno serwisy ASO, jak i te nieautoryzowane, gdzie obsługa także jest na wysokim poziomie.

Decyzji nie powinno podejmować się pochopnie. Często można usłyszeć obecnie o niekompetencji pracowników serwisów, która powoduje znaczne straty dla klientów. Lepiej zatem od razu wybrać taki punkt, w którym obsługa będzie na najwyższym poziomie.

Cechy dobrego serwisu samochodowego:

  • pozytywne opinie od klientów – teraz można wyszukać je online, na przykład w wyszukiwarce internetowej, w mediach społecznościowych, na forach internetowych
  • szeroki zakres usług – w dobrym serwisie powinno się móc wykonać wszystkie prace związane z usterkami
  • nowoczesne zaplecze – sprzęt do komputerowej diagnostyki, nowoczesne narzędzia dla efektywnej, skutecznej pracy
  • wysoka jakość obsługi klienta – profesjonalne, kompetentne podejście do jego problemów, odpowiedź na wszystkie pytania
  • przejrzysty cennik – wtedy klienta nie zaskoczą żadne dodatkowe koszty.

Oczywiście, warto także zapytać o polecane serwisy samochodowe znajomych – bardzo często mogą oni zasugerować wizytę w sprawdzonych punktach, z których usług są zadowoleni. Najlepiej zatem postawić na sprawdzony warsztat, by naprawy były wykonane szybko, sprawnie i skutecznie!

Leszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *